| ブランド名: | Mingzhou |
| モデル番号: | MHJ-1000E |
| MOQ: | 1個 |
| 価格: | USD10000~30000 |
| 梱包の詳細: | 木製ケース、パレット、カートン、プラスチック紙 |
| 支払条件: | T/Tによって |
This multifunction handheld laser machine integrates welding, cutting and cleaning in one unit. It offers easy operation, high efficiency and low maintenance cost. Delivering stable performance, clean welds, smooth cuts and excellent rust removal, it is widely used in metal fabrication, hardware, furniture and architectural decoration.
| Laser Wavelength | 1080+10 nm |
| Work Mode | Continuous/Modulation |
| Power Adjustment Range | 10 ~ 100% |
| Fiber Core Diameter | 25 or 50 |
| Aiming and Positioning | Red Light |
| Fiber Length | 12 m |
| Welding Speed | 0 ~ 120 mm/s |
| Applicable Thickness | < 3.5mm (depending on material) |
| Wire Feed Diameter | 0.8/1.0/1.2/1.6/2.0mm |
| Operating Voltage | 220±20V, AC, PE, 50/60Hz |